Bilyoner.com KBL Botaş Çukurova Basketbol KUPALAR TÜM HABERLER Türkiye Kupası 

Zorlu Mücadeleden Yarı Final Biletini Botaş Kaptı

Mardin’in ev sahipliğinde organize edilen PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nın ikinci çeyrek final karşılaşmasında Botaş, zorlu mücadelede Çukurova Basketbol’u 77-70’lik skorla mağlup etti.

1P | Botaş 17-18 Çukurova Basketbol
2P | Botaş 36-38 Çukurova Basketbol
3P | Botaş 60-51 Çukurova Basketbol

Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelenin 4.dakikasını Botaş, Chelsea Gray’in basketiyle 9-5 üstün geçti. Rakibinin top kayıplarını Kiah Stokes ve Elif Emirtekin ikilisiyle değerlendiren Kırmızı Beyazlı ekip, 6.dakikaya girilirken farkı 8 sayıya çıkarttı (13-5). Mola alan Çukurova Basketbol, Erlana Larkins’in sayılarıyla rakibinin serisine nokta koydu. İlk periyotu Larkins ve Iagupova’nın etkili oyunuyla 18-17 önde tamamlayan Çukurova Basketbol, ikinci çeyreğe de iyi başlayarak durumu 13.dakikada 25-17’ye getirdi. Mola alan Botaş, aranın ardından Chelsea Gray’in turnikesiyle ikinci çeyrekteki ilk sayılarını buldu. Kübra Erat’ın üç sayı çizgisinden kaydettiği sayılarla skor üreten rakibi karşısında boyalı alanı etkili kullanan Çukurova Basketbol, devre sonunda soyunma odasına 38-36 üstün gitti.

Üçüncü periyotun ilk dakikalarında hücumda Chelsea Gray’in sorumluluk almasıyla skor bulan Botaş, Nevin Vatansever ve Kiah Stokes’un da boyalı alandan kaydettiği basketlerle 25.dakikada farkı 7 sayıya çıkarttı (47-40). Mola alan Çukurova Basketbol, ara sonrasında Larkins ile hücumu değerlendirmesine karşın savunmada rakibini durduramadı. Karşılaşmanın dördüncü çeyreğine 60-51 üstün giren Botaş, son 10 dakikalık bölümde de oyunun kontrolünü elinde tuttu. 34.dakikada Kübra Erat’ın üç sayılık basketiyle 9 sayılık (64-55) farkı yakalayan Botaş, son bölümleri büyük çekişmeye sahne olan mücadeleden de 77-70 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmanın en değerli oyuncusu Botaş’tan Chelsea Gray seçilirken, başarılı oyuncuya ödülünü PTT Mardin Başmüdürü Abdülkadir Karaboğa takdim etti.

Botaş’ta Chelsea Gray 26 sayı, Kiah Stokes 13 sayı, Kübra Erat 13 sayı, Nevin Natansever 10 sayı, Frida Eldenbrink 7 sayı ve Elif Emirtekin 4 sayı ile oynadı.

Çukurova Basketbol’da ise Alina Iagupova 21 sayı, Erlana Larkins 14 sayı, Diamond DeShields 10 sayı, Sinem Ataş 7 sayı ve Melis Talay 6 sayı kaydetti.

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.