AGÜ Spor Bilyoner.com KBL KUPALAR TÜM HABERLER Türkiye Kupası Yakın Doğu Üniversitesi 

Yakın Doğu Üniversitesi, Yarı Finalde

Mardin’de başlayan PTT Kadınlar Türkiye Kupası ilk karşılaşmasında Yakın Doğu Üniversitesi, rakibi Abdullah Gül Üniversitesi’ni 88-53 mağlup etti.

1P | Yakın Doğu Üniversitesi 21-6 Abdullah Gül Üniversitesi
2P | Yakın Doğu Üniversitesi 39-25 Abdullah Gül Üniversitesi
3P | Yakın Doğu Üniversitesi 58-43 Abdullah Gül Üniversitesi

Bilyoner.com Kadın Basketbol Ligi’nde ilk devreyi, ilk 8 içerisinde tamamlayan Yakın Doğu Üniversitesi, Fenerbahçe, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Botaş, Çukurova Basketbol, Beşiktaş, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Abdullah Gül Üniversitesi, PTT Kadınlar Türkiye Kupası maçları bugün saat 15.30’da Yakın Doğu Üniversitesi, rakibi Abdullah Gül Üniversitesi karşılaşmasıyla başladı.

Artuklu Yeni Spor Salonu’nda bugün saat 15.30’da başlayan maç öncesi Mardin Büyükşehir Belediyesi Mazruma ekibinin davul gösterisi, salonda bulunan izleyici ve sporculardan büyük ilgi gördü. Gösteri sonrası salona gelen her iki takımın kadın basketçileri, Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği mücadeleden dolayı milli kahraman ilan edilen Kastamonulu Şerife Bacı’ya atfen, “Şerife bacılar her daim bu topraklarda var olacaktır.” yazan ve “Afrin-Zeytindalı” hashtagı ile çıkarak, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere destek verdi.

Saat 15.30’da Artuklu Yeni Spor Salonu daha çok öğrencilerin doldurduğu görülürken, Mardin Büyükşehir Belediyesi Mazruma ekibinin davul gösterisi, salonda bulunan izleyicilerden büyük alkış aldı. Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın da ilk 5 dakikasını izlediği karşılaşmada, Yakın Doğu Üniversitesi kadın basket takımı, Abdullah Gül Üniversitesi kadın basket takımını 88-53 yenmeyi başardı.

Mücadelenin en değerli oyuncusu Yakın Doğu Üniversitesi’nden Cansu Köksal seçildi. Mücadeleyi 18 sayıyla tamamlayan Cansu Köksal’a ödülünü PTT Mardin Başmüdürü Abdülkadir Karaboğa takdim etti.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde Cansu Köksal 18 sayı, Kayla McBride 17 sayı, Jantel Lavender 13 sayı, Bahar Çağlar 12 sayı, Elin Eldebrink 11 sayı, Courtney Vandersloot 8 sayı, Kuanitra Hollingsworth 4 sayı ve  Olcay Çakır Turgut 3 sayı ile oynadı.

Abdullah Gül Üniversitesi’nde ise Maja Miljkovic 17 sayı, Gabriela Marginean 13 sayı, Cansu Aslan 6 sayı, Ezgi Manlacı 5 sayı ve İlknur Yıldızhan 3 sayı üretti.

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.