Tilbe Şenyürek: “Elimden Gelenin En İyisini Yapmaya Geldim”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın yeni transferi Tilbe Şenyürek, Fenerbahçe Dergisi’nin Eylül sayısının konuğu oldu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşen röportajda Tilbe Şenyürek; basketbol hikâyesini, Adana günlerini ve dövme sevdasını paylaştı.

Tilbe Şenyürek’in röportajından öne çıkan kısımlar ise şöyle:

“Böylesine büyük bir camiada olmak mutluluk verici. Antrenmana çıktığım an çok heyecanlıydım.  Ben buraya elimden gelenin en iyisini yapmaya geldim. Şampiyonluklar ve kupalar kazanmak istiyorum. Fenerbahçe, her zaman zirve mücadelesinin içinde olur. Bunu da biliyorum. Bu doğrultuda çalışıp, benden isteneni vereceğim.”

“İstanbul çok büyük bir şehir. Bu anlamda Adana ile İstanbul’u kıyaslamak yanlış olur. Zorlanma noktasında ise tabii yeni bir başlangıç yaptım ve bir takım şeyler de zamanla daha iyi olacaktır. Örneğin; adaptasyon sürecini atlattım. Ben büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Çok köklü bir kulübün parçasıyım. Takımdaki hava da çok güzel. Bu nedenle çok mutluyum.”

“Çok heyecanlıyım ve Fenerbahçe forması giyeceğim ilk günü sabırsızlıkla bekliyorum. Salonumuzdaki atmosfere daha önce şahit olmuştum. Burası çok özel bir mekân. Fenerbahçe taraftarı her maça geliyor, takımı yalnız bırakmıyor. Bu formaya, bu armaya, bu camiaya ve taraftarımıza layık olmaya çalışacağım.”

Leave a Comment