“Samsun’da Şehrin Tek Takımı Yok Olmasın”

Herbalife Nutrition KBSL’de Samsun ve Karadeniz’in tek temsilcisi Samsun Canik’te Başkan Zafer Şimşek, 2020-2021 sezonu öncesinde sponsorluk ve maddi destek aradıklarını söyledi.

KBSL’de 7 yıldır Samsun’u ve Karadeniz’i temsil eden Samsun Canik Kadın Basketbol Takımı, basketbol liglerinde düşmenin kalkmasıyla birlikte 2020-2021 sezonunda yeniden Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi üst düzey kulüplerin mücadele ettiği ligde boy gösteren Samsun temsilcisi, ekonomik sorunlardan kurtulmak adına sponsor ve maddi destek arayışını sürdürüyor.

Kulüp Başkanı Zafer Şimşek, basketbolda ekonomik bütçenin daha düşük olduğunu ifade ederek, sponsorların çok uygun bedel karşılığında yapılacağının altını çizdi.

Başkan Şimşek, “Basketbol Süper Ligi’nde bölgeyi ve Samsun’u temsil eden tek takımız. Gelecek sezonda yeniden Süper Lig’de mücadele edeceğiz. Samsun’umun değerli iş insanlarından, önde gelen temsilcilerinden maddi destek ve sponsor olmalarını istiyoruz. Bizim çabamız bu şehir için. Güç birliği yaparak Samsun’u Süper Lig’de yaşatmalıyız. Bu takım Samsun’u temsil etmektedir. Hatta Türkiye’yi 3 yıl önce Avrupa Kupası’nda temsil etmiştir. Samsun’da yaşayan tüm sporseverleri, şehrin iş insanlarını takımımıza desteğe davet ediyoruz. Düşük bütçelerle hem dünyaya reklam olur, hem de takımımızı yaşatmış olursunuz.” dedi.

Kaynak: Samsun Gazetesi

Leave a Comment