Periler, Minsk’teki İlk Antrenmanını Yaptı

A Milli Kadın Basketbol Takımımız Başantrenör Ekrem Memnun yönetiminde Sport Palace’da hücum ve savunma organizasyonları üzerinde çalıştı.

Bugün öğleden sonra Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’e gelen ve otele yerleştikten sonra Sport Palace’da ilk antrenmanını gerçekleştiren A Milli Kadın Basketbol Takımımızın çalışması bir buçuk saat sürdü.

Ekrem Memnun, takıma çok inandığını ve Belarus mücadelesi öncesinde maç salonundaki antrenmanları en verimli şekilde geçirmeleri gerektiğini dile getirerek çalışmayı başlattı.

Hücum organizasyonları üzerinde durarak ilk bölümü tamamlayan Milliler, antrenmanın ikinci bölümünde rakip takımın hücumu ve onlara karşı geliştirilecek savunma tekniklerinin üzerinden geçti. İdman serbest şut çalışması ile sona erdi.

A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Zeynepgül Ene, oyuncuların konsantrasyon ve kazanma isteklerinin üst seviyede olduğunu ve tüm ekibin mutlak galibiyet parolası ile çalıştığını söyledi.

2019 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Grubu’nda 10 Şubat Cumartesi günü Beyaz Rusya ile yapacağı karşılaşma öncesi hazırlıklarına devam eden Milliler, yarın Sport Palace’da yapacağı antrenman ile maçın hazırlıklarını tamamlayacak.

Leave a Comment