Bilyoner.com KBL Galatasaray RÖPORTAJ TÜM HABERLER 

Özge Kavurmacıoğlu: “Galatasaray’dan Teklif Gelince Çok Mutlu Oldum”

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Galatasaray’ın başarılı oyuncusu Özge Kavurmacıoğlu, tbf.org.tr için değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray çatısı altında tek düşündüğünün galibiyet olduğunu ifade eden Özge Kavurmacıoğlu, takımının lig ve Euroleague maratonları hakkında konuşurken, kendi basketbolu adına da samimi yorumlar yaptı.

2017 – 2018 sezonu başında Galatasaray ile yollarınız nasıl kesişti?

Özge Kavurmacıoğlu: Galatasaray çok büyük bir kulüp. Böyle bir organizasyondan teklif aldığım zaman çok mutlu oldum ve bu formayı taşımaya başladım. Çok da yoğun ve güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Kamp aşaması ve hazırlık maçları bizim için olabildiğince verimliydi. İlk hazırlık maçında sahaya çıktığımız an da hedefimiz aynıydı, bugün her resmi maçta da hedefimiz aynı; kazanmak. Galatasaray gibi bir kulübün çatısı altındaysanız kazanmaktan başka bir şey düşünemiyorsunuz.

Başantrenörünüz Marina Maljković ile çalışmak sana kendini nasıl hissettiriyor?

Özge Kavurmacıoğlu: Marina Hoca’nın Türk basketboluna göre sisteminin biraz farklı olduğunu düşünüyorum. Belki de onun oyuna bakışı benim daha önceden aşina olduğum sisteme göre farklıydı… Oyunun iki yönünde de oldukça baskılı bir basketbol anlayışı var. Tabii ki ona hemen alıştık, hepimiz kısa sürede isteklerine adapte olduk. Zaten bu sistemi bilerek buraya gelmiştik. Koç Marina da bize bu süreçte çok yardımcı oldu; her gün her idmanda bizi yönlendirdi.

Yardımcı Antrenörünüz Nevriye Yılmaz ile beraber çalışıyor olmana da bir parantez açmak gerekir diye düşünüyorum. Onun senin için ne kadar özel bir isim olduğunu biliyoruz…

Özge Kavurmacıoğlu: Evet, Nevriye Abla ile Fenerbahçe altyapısında oynadığım yıllarda beraber çalışma fırsatı bulmuştum. Ben küçüktüm, o A Takım forması giyiyordu; ondan çok şey öğrendim. Şimdi ise yardımcı antrenörümüz olarak bize yol göstermeye devam ediyor. Nevriye Yılmaz, Işıl Alben gibi Türk basketbolu için çok özel isimlerle birlikte olmanın şansını yaşıyoruz… Ben kendi basketbolum adına çok güzel bir sezon geçireceğimi düşünüyorum. Zaten Marina Hoca’nın Avrupa basketbolundaki yeri tartışılmaz. Hem saha içinde hem saha dışında Türk basketbolunun da önemli isimleri ile çalışıyor olmak çok özel.

Henüz sezonun başındayız ancak Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde güç dengelerini nasıl gözlemledin?

Özge Kavurmacıoğlu: Söylediğin gibi, henüz sezonun başındayız ve bunun hakkında yorum yapmak için bir hayli erken. Yine de bazı takımların diğerlerine göre daha kuvvetli olduğu noktaları belli açılardan görebiliyorsunuz. Öbür yandan daha önce sıklıkla yaşadığımız sürpriz sonuçlar gerçeği de var. Kimin kimi yenebileceği hiç belli olmuyor.

Biraz da Euroleague Kadınlar A Grubu’ndaki mücadelenizden bahsedelim isterim. Orada ilk maçta aldığınız bir mağlubiyet var ama onun ardından oynadığınız tüm maçları kazandınız. Nasıl gidiyor Avrupa mesaisi?

Özge Kavurmacıoğlu: Euroleague’deki ilk maçımıza kötü başladık. Sezonun ilk Avrupa maçıydı, farklı bir organizasyona ilk etapta yabancılık çekmiş olabiliriz… Hiç tarzımız olmayan bir şekilde oynayarak yenildik. Ondan sonra işler güzel gitti, art arda galibiyetler aldık. Avrupa maratonumuza da konsantre bir şekilde emek vermeye devam ediyoruz ve edeceğiz.

Son olarak bu sene basketboluna neler katmak istediğini sorabilir miyim?

Özge Kavurmacıoğlu: Koç Marina benim kendimi geliştirmem gereken noktaları her zaman bana söylüyor ve beni yönlendiriyor. Bu sezon Euroleague mücadelesi veren takımımla Avrupa’da adımın geçiyor olması da benim için çok iyi olacak diye düşünüyorum. Bunun yanında artık Milli Takım forması giymek de istiyorum. Aday kadronun ötesinde, Milli Takımda kalıcı olmak geçiyor içimden.

Röportaj: Şansın Tokyay
Kamera: Batuhan Öztürk

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.