Marina Maljkovic: “Buradan Gitmek En Kolay Çözüm Olurdu”

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 17. hafta maçında evinde Beşiktaş’a 81-80 mağlup olan Galatasaray’da koç Marina Maljkovic ve Ewelina Kobryn karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Koç Marina Maljkovic, “Bugün saha içine değinmeden önce taraftarlarımızdan aldığımız desteğe ve yönetimin tamamının bugün burada bizimle olmasına değinmek istiyorum. Bu bizim için çok önemliydi. Önümüzde bir milli takım arası var. Bu aranın ardından bu desteği hak etmek istiyoruz. Aynı taraftar ve yönetim desteğini hak etmemiz gerekiyor. Saha içine değinmek gerekirse; öncelikle Beşiktaş’ı kutlamalıyız. Beşiktaş geçen sezonki takımın neredeyse tamamını takımda tuttu. Bu da aramızdaki en büyük fark. Onlar geçen sezondan takımlarını elde tutarak geliştirmeye devam ettiler. Her antrenman ve maçta daha iyiye giden bir ekibe sahipler. Biz ise takımımızı tamamen değiştirdik. Kasım ayından Şubat ayına kadar ise kariyerimde daha önce hiç şahit olmadığım problemlerle karşı karşıya kaldım. Bu şekildeki problemler ne kulüp kariyerimde ne de milli takım kariyerimde daha önce başıma gelmişti. Hem saha içinde hem de saha dışında yaşadığımız sayısız problem vardı. Kasım ve Şubat ayları arasında geçen süre benim için de çok yıpratıcı oldu. Koçluk kariyerimin en zorlu dönemiydi bu. En sonunda ‘yeter’ tepkisini verdim ancak buradan ayrılmak yapılabilecek en kolay şey olurdu. Tüm problemleri geride bırakıp çekip gidebilirdim ancak bu en kolay yol olurdu. Bu süreçte oyuncularım ayrılmama izin vermedi. Çok fazla konuştuk, çok büyük sinir harpları yaşadık ama en basit çözüme gitmedim. Bugün maçın büyük bölümünde oldukça düzen dışı oynadık. Bir noktada savaşmaya karar verdik ve öne de geçtik. Ancak ne hayatta ne de sporda böyle kazanamazsınız. Şimdi önümüzde milli takım arası var. Soyunma odasında oyuncularımın gözlerinin içine bakarak derdimi anlattım. Milli takım arasının ardından 15 Şubat’taki ilk antrenmanda hepsini daha istekli, arzulu ve başarıya aç şekilde görmek istiyorum. Bu aranın ardından daha iyiye gideceğimize inanıyorum. Özellikle EuroCup Women maçlarımız yaklaşırken bunu başarmak zorundayız.” dedi.

Ewelina Kobryn, ise “Benim için böyle bir maçın ardından konuşmak kolay değil. Koçun dediği gibi çok fazla değişiklikler yaşamış bir takımız. Sakat oyuncularımız dönüyor, yeni oyuncular sakatlanıyor. Şimdi Jelena Dubljevic’in bir sakatlığı oldu. Bu yüzden takım olarak oynama şansımız azalıyor. Yine de bugün sahada ilk kez “bir takımmış” gibi hissetmeyi başardık. Bunu korumamız gerekiyor. Milli takım arasının ardından bu hissiyatı koruyup artık kazanmaya başlamalıyız. Bunun için çok çalışacağız. Yapacak çok işimiz var.” dedi.

Leave a Comment