İzmit Belediyespor’un, Avrupa Başarısı

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun liglerin tescil edildiğini açıklamasının ardından ligi 5. sırada tamamlayan İzmit Belediyespor, Başkan Hürriyet’in göreve gelmesinin ilk yılında kente Avrupa heyecanı yaşatacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu koronavirüs salgını nedeniyle liglerin geri kalanının oynanmayacağını ve liglerin şampiyon ve küme düşme olmadan bu haliyle tescil edildiğini duyurdu. Böylelikle Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni 5. sırada tamamlayan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, FIBA’dan gelecek onayın ardından önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında mücadele edecek.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kulüp Başkanı Uğur Koştur’un görev süresinin ilk yılı olmasına rağmen İzmitli periler yıllar sonra İzmit’e ve Kocaeli’ye, Avrupa heyecanını yaşatacak. Periler önümüzdeki sezon Eurocup’a doğrudan katılırken, Euroleague için ise eleme maçı oynayacak.

Diğer yandan mevcut sezonu lider bitiren Fenerbahçe ile Türkiye kupası finalisti İzmit Belediyespor, TBF tarafından onay görürse Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında karşı karşıya gelecek. İzmit Belediyespor’un hem ligde hem de kupada aldığı başarılı sonuçlar başta İzmit ve Kocaeli halkının olmak üzere tüm ülkede büyük takdir topladı.

Leave a Comment