Orduspor TKBL TÜM HABERLER 

Hakan Yiğit: “Ordu,15 Kişiye Sahip Çıkamıyorsa Yazıklar Olsun!”

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Orduspor’un başantrenörlüğünü yapan Hakan Yiğit, parası ödenmediği için kaldıkları 12. konaklama tesisinden çıkarılırken sert açıklamalar yaptı.

Birkaç aydır maaş alamadıklarını belirten Hakan Yiğit, “Ordu şehri 15 kişiye sahip çıkamıyorsa yazıklar olsun. Rahat uyuyabiliyorsanız sizi alkışlıyorum. Yapamıyorsanız kapatın kulübü.” dedi. Hakan Yiğit’in yaptığı açıklama şöyle:

“Bu çocuklar bana inanıp buraya geldi. Her taraftan güzel teklifler vardı. Bir söz verdiğimiz için buradayız ve maalesef herkesi kendimiz gibi zannediyoruz. İki saattir buradayız. Bavullarımızı topladık, yönetici bekliyoruz. Kimse ortada yok. Uçak biletimizi alın, gidelim. Bu çocuklar kendilerinden güçlü takımlarla mücadele ediyor. Biz buraya geldiğimizden bu yana pansiyonlar, 10 kadar otel, misafirhanelerde kaldık. Kabile hayatı yaşıyoruz. Bizde namus konusu farklıdır, söz namustur. Bu memleketin yüzde 99’u Müslüman. Ama Müslümanlıkla insanlığı karıştırmaya başladık. Koskoca Ordu 15 kişiye sahip çıkamıyorsa yazıklar olsun. Telefon çaldığında telefonunuzu açacaksınız. Ordu halkı rahat uyuyorsa onları da alkışlıyorum. Ben 4 aydır, bu çocuklar 2 aydır maaş alamıyor. Biz gideriz ama örf ve geleneklerinize sahip çıkın. Bu kadar mı kapitalizmin pençesine düştünüz? Bu kadar mı sevgisizlik. Burada herkes birbirinin arkasından saydırıyor. Toplum mutlu olmazsa biz mutlu olamayız. Tek başına kurtuluş yok. Markanıza sahip çıkın. Fındık da bitti. Ben insan olmanın peşindeyim ve bu nedenle hala buradayım. Utanın diyorum. 2.5 saattir şurada oturuyoruz, bir yönetici görüyor musunuz? Ben bu çocuklara ne diyeceğim. Bu kadar vicdansızlık olmaz.  Gidip namaz kılıyorsunuz. Böyle mi? Yazıklar olsun. Sizin müslümanlığınız da müslümanlık değil artık. Ben devrimciyim, Atatürkçüyüm ve verdiğim sözlerin arkasındayım. Sizin de ilkeniz olsun. Teoriyle pratiği birleştirin. Herkes para, koltuk peşinde. Biz işimizn peşindeyiz. Bizi buraya getirdiyseniz gereğini yapın. Yapamayacaksınız bu kadar insanı buraya getirmeyin. 1.5 senedir buradayım. Hep bir karmaşa içindeyiz. Geçen sezon gelmesek bu takım kurulmazdı. Ocak’tan sonra maaş almadan takımı ligde tuttuk. Bu bizim namusumuzdu, dışarı duyurmadık. Bir sene daha kalın dediler, kaldık. Burada herşey karmaşa. Burada kimsenin kimseye güveni kalmamış. Burada insanlık kalmamış, herkes birbirinin arkasından konuşuyor. Artık çıldırdım. Yazıklar olsun. Biri gelecek, bize bu işi götüremiyoruz diyecek, evimize gideceğiz. Ya da para bulacaklar, biz yine kabile hayatına devam edip yer değiştireceğiz. Bu manzara Ordu’ya yakışıyor mu? Biz birbuçuk yıldır Orduspor’dan daha çok Ordusporlu olduk. İki ayda bir kongre oluyor. Artık düzene sokun. Olmuyorsa kapatın kulübü. Yönetici oluyorsunuz, bir gün sonra istifa ediyorsunuz. Burası ilkokul değil. “

Hakan Yiğit’in açıklamalarını izlemek için:

Orduspor Kadın Basketbol Takımı paylaştı: 16 Ekim 2017 Pazartesi

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.