Bilyoner.com KBL Galatasaray TRANSFER TÜM HABERLER 

Galatasaray’da Tuğba Taşçı Krizi Devam Ediyor

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray’da Tuğba Taşçı transferinin detayları ortaya çıktı.

A Spor’un haberine göre; olayın ortaya çıkmasının ardından Galatasaray’da kadrodaki yerli bir oyuncunun başka bir takıma kiralanması gündeme geldi. Sarı-Kırmızılılar’da altyapıdan yetişen 18 yaşındaki guard Yağmur Kübra Taşar’ın kiralanması, ardından Tuğba Taşçı’ya lisans çıkarılması düşünüldü.

Ancak genç oyuncunun ailesi, kızlarının İstanbul dışındaki başka bir takımda oynamasını istememesi nedeniyle kiralamaya onay vermedi. Bu yanıt sonrasında Cimbom’un nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye, Tuğba Taşçı’nın Galatasaray’a gönderilmesinin ardından Gülşah Duman’ı kadrosuna katmak için çalışmalara başlamıştı. Ancak sarı-kırmızılılar’ın Tuğba Taşçı’yla sözleşme imzalamasına karşın lisans çıkartamaması nedeniyle Mersin BŞB de Gülşah Duman’ı henüz takımına katamadı.

Tuğba Taşçı’ya lisan çıkartamayan Galatasaray’da yönetimsel anlamda daha önce de sorunlar yaşanmıştı. Sarı-Kırmızılılar, 2015’te Fenerbahçe derbisinde Lynetta Kizer’in mevzuata aykırı olarak oynatılması nedeniyle hükmen yenik sayılmıştı.

Galatasaray, o dönem ABD’li oyuncu için TBF’den iki farklı lisans alırken, “bir sezonda sadece bir ülke vatandaşı olarak lisans alınabilir” kuralını ihlal etmişti. 2009’da ise Galatasaray’ın cezalı oyuncusu Cemal Nalga’yı hazırlık maçlarında Tufan Ersöz’ün formasıyla oynattığı ortaya çıkmıştı.

Galatasaray, Yağmur Kübra Taşar’ın ailesinin kiralamaya onay vermemesi sonrasında TBF’ye başvurarak kendilerine kolaylık yapılmasını istedi. Ancak TBF, “Oyuncuyla çözmeniz gerekiyor. Sözleşme feshedilmeden işlem yapamayız. 10 Türk oyuncudan biri sözleşmeden çıkarsa yardımcı oluruz.” yanıtını verdi.

KAYNAK

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.