AVRUPA Bilyoner.com KBL Galatasaray İspanya TÜM HABERLER 

Galatasaray, Perfumerias Avenida’ya Yenildi

Yakın Doğu Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Dr. Suat GÜNSEL Kupası’nın açılış maçında Perfumerias Avenida, Galatasaray’ı 65-52 mağlup etti.

Karşılaşma Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Millî Eğitim & Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın hava atışı ile başladı. Galatasarayın maçın ilk  6 dakikasında hiç skor bulamadığı seride periyotlar 23-15, 43-31, 55-46 ve 65-52 Perfumerias Avenida’nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

Mücadeleye hızlı başlayan İspanyol temsilcisi Avenida, boyalı alandan bulduğu basketlerle 15-0 öne geçti. Adaora Elonu ile Erika De Souza’nın dış atışlardan ve pota altından bulduğu sayılar ile ilk periyodu 23-15 önde bitirdi.

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başlarken, Avenida, Asurmendi ve Elonu’nun sayılarıyla farkı daha da açtı ve skoru 29-17 yaptı. Epoupa ve Özge ile üst üste üçlükler bulan Galatasaray, skoru 33-27’ye getirdi. Oyun ve skor üstünlüğünü kaybetmeyen İspanyol temsilcisi devreye 43-31 önde girdi.

Üçüncü periyotun başlarında Givens ve Elonu ile basketler kaydeden Avenida, farkı 19’a çıkararak 52-33 yaptı. İyi hücumu periyot boyu sürdüren mavi-beyazlılar, periyotu 55-46 önde tamamladı.

Son periyota her iki takım da savunmada etkili başlarken periyotun ilk beş dakikası 61-48 Avenida üstünlüğü ile sona erdi. Karşılaşmanın son bölümünde Galatasaray’ın farkı kapatmasına izin vermeyen İspanyol temsilcisi Avenida, parkeden 65-52’lik skorla galip ayrıldı.

Perfumerias Avenida’da Adaore Elonu 17 sayı, Laura Nicholls 10 sayı, Maria Asurmendi 5 sayı, Erika De Souza 6 sayı ve D’Andra Moss 5 sayı kaydetti.

Galatasaray’da ise Miray Balotu 11 sayı, Özge Kavurmacıoğlu 9 sayı, Işıl Alben 7 sayı, Jelena Dubljevic 9 sayı ve Gizem Başaran 8 sayı üretti.

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.