Edirnespor TKBL TÜM HABERLER 

Edirnespor, TKBL’de Üçüncü Galibiyetini Aldı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 5. haftasında Edirne Belediyesi Edirnespor, İstanbulgücü’nü konuk etti.

15-15 berabere geçilen ilk çeyreğin ardından İstanbulgücü ikinci çeyrekte Belgin Onbaşı ve Breanna Brock ile etkili oldu ve devreye 34-40 konuk İstanbulgücü’nün üstünlüğü ile girildi.

Üçüncü çeyrekte rakibini iyi savunan ve İrem Kikiler, Yağmur Bul ve Özlem Yenidünya ile skor bulan Edirne Belediyesi Edirnespor, son çeyreğe 51-50 önde girdi. Son çeyreğe Edirnespor Ezgi Ekenoğlu’nun sayılarıyla başladı. Molly Schelemer’in devreye girmesiyle hücumda etkinlik kazanan Edirne Belediyesi Edirnespor, bitime 03:30 kala farkı 5 sayıya çıkardı. İstanbulgücü Breanna Brock ile farkı kapatmaya çalışsa da başarılı olamadı ve mücadeleyi Edirne Belediyesi Edirnespor 71-65 kazanarak ligdeki üçüncü galibiyetine ulaştı. İstanbulgücü ise 1 galibiyette kaldı.

Edirne Belediyesi Edirnespor’da Molly Schlemer 17 sayı, 18 ribaund ile double-double yaparken, İrem Kikiler 16 sayı, 6 ribaund, Yağmur Bul 15 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Özlem Yenidünya 9 sayı, 3 ribaund, Ezgi Ekenoğlu 5 sayı ile mücadele etti.

İstanbulgücünde ise Breanna Brock 31 sayı, 22 ribaund ile maçın en skorer ismi olurken, Belgin Onbaşı 20 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Betül Kutlu 6 sayı ile oynadı.

Edirne Belediyesi Edirnespor, ligin altıncı haftasında 8 Kasım Çarşamba günü İzmir ekibi Bayraklı Belediye ile deplasmanda karşılaşacak ve mücadele saat 18.00 ‘de başlayacak. Edirnespor, taraftarıyla 11 Kasım Cumartesi günü saat 17.00 ‘de Yalova VIP maçında buluşacak.

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.