Bornova Beckerspor TKBL TÜM HABERLER 

Bornova Becker’den Anlamlı Kutlama

Bornova Becker Spor, Bornova Belediyesi ve İZSİAD ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Türk Kadınının, seçme ve seçilme hakkına kavuşmasının 82. yılını kutladı.

Bornova Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde ünlü tiyatro sanatçıları Yılmaz Tüzün ve Yasemin Şimşek Tüzün tarafından sahnelenen “Kül Kedisi Öldü” isimli oyuna Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila başta olmak üzere, Becker Türkiye CEO’su – Bornova Becker Spor Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir, Bornova Becker Spor Yönetim Kurulu Üyesi -Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Burcu Kebir, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Bornova Becker Spor Kadın Basketbol Takımının oyuncuları, Baş Antrenör Olcay Orak ve Bornova Becker Spor Staff ekibi ile çok sayıda davetli katıldı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; Kadının toplumsal hayattaki önemine dikkat çekerken, Bornova’ da kadınların daha güçlü bireyler olmaları ve kendilerini geliştirmeleri adına bugüne kadar birçok proje ve çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti. Birçok Avrupa ülkesinden çok daha önce Atatürk sayesinde seçme ve seçilme hakkına kavuşan Türk kadını için 5 Aralık’ın son derece önemli olduğunu vurgulayan Atila, çağdaş, aydınlık bir toplumun mimarının kadınlar olacağını ifade etti.

Related posts

Leave a Comment

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.